Elektronik Sigara veya Elektronik Likit TerimleriElektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri makalemizde bütün kullanılan terimleri ve isimleri detaylı olarak açıklayacağız. Her sektörde ve üründe başüstüneğu kabilinden bir çok terimler vardır ve bunları alaka duyduğumuz bir ürün karınin bilmemiz en iyisini seçmemiz kucakin yardımcı olur. Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri hatmızdaki bilgiler doğrultusunda muallel gördüğünüz bir terim ya da hatalı bir fehva varsa lütfen değerlendirme olarak bildiriniz.

Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri
A

Atomizer: Elektronik sigaranın en önemli parçbeyıdır. E-likidin buharlaşmasını sağlayan ve elektronik sigaranın temel işçiliklevini adına getiren gerçeklik bu parçadır.

B

Battery: Batarya, atomizerin ve var ise dijital görüntülükın ihtiyaç duyduğu güç pillerden gelir. Bunlar alelumum şarj edilebilen pillerdendir.

C

Cartomizer: Tüm sistemin bir arada evetğu ilk modellerdir. İçindeki parçalar umumiyetle bileğdavranışmez. Kullan at modelleridir.
Clearomizer: Cartomizerlerin şeffaf tanklı olanıdır. İçindeki likit seviyesini görebilirsiniz.
Charger: Şarj Aleti
Cut-off: Bir çeşit emniyet şalteri gibidir. Sık kullanımlarda pilin evet da atomizerdeki kafalığın aşırı ısınmasını önlemek bağırsakin sistemi otomatik olarak kapatır.
Coil ( Temellık): Atomizerin muhtevaindeki bu esaslık bir fitil etrafına sarılmış bobinden ( wolfram) oluşur. Tanktan mevrut likidi buharlaştırır.

D

Dispossible E-Cigarette: Süssüzçe kullan at elektronik sigaralardır.
Dripping: Elektronik sigaranın atomizer saksılığının içerisine likit damlatılmasına Dripping denilir.
Drip tip: Atomizerin en üstteki ağızlık kısmıdır. Bileğkonutirilebilir parçalardır.
Dry Hit: Pamuk yandığı devir ağzımıza gelen üzüntülü tadına denir.
DIY (Do It Yourself): Kendi kendine yap demektir.

E

Electronic Cigarette Starter Macun: Elektronik sigaraya yeni saksılayanlar ciğerin önerilen setlerdir. Bir pil, atomizer ve coil( saksılık) bağırsakerir.
E-Liquid: Elektronik sıvı. Elektronik sigarada atomizerin buharlaştırdığı sıvıdır. İçeriğindeki nikotin oranları çeşitleme gösterir. Antrparantez farklı aromalı çeşitleri bile bulunur.

Evyap: Tüm malzemelerini kişinin kendisi satın hileıp evde demlediği likit, şu demek oluyor ki evde yapılan likit.

F

FDA: Amerikan gıda ve ilaç denetleme kurumu.
Flooding: Likidin ziyade doldurulmasıyla oluşan akıntıdır. Gerekirse tankı baştan sona berhavaaltıp temizlenmelidir.

H

Head: Kafalık

L

LED: Elektronik sigaranın bataryasında kâin ışıklar LED olarak tabir edilir.
Low Resistance (LR) Bağan Rezistans: Ceninisakıt rezistanslı atomizelerdir. Ohm derecesi düşüktür. Ceninisakıt rezistans hızlı ve elan çabuk buhar üretir.

M

mAh: Mili Amper Hours Bataryanın gücü ile alakalı olan terimdir. batarya şarj olduğunda harcanacak enerji ile ne kadar dakika dayanacagının ölçü birimidir. Mah kıymeti yükseldikçe peklik artar.
MOD: Hevesli elektronik sigaralara verilen genel addır. Kişiselleştirilmiş bir üründür denilebilir. Faik batarya ve az ohm değerlerine mevla ürünlerdir. Sizin için seçilen Mod Cihazlar
MG – Miligram: Likitlerin zarfında mevcut web sitesini ziyaret edin nikotin tahminına verilen addır. örnek olarak 10ml likitde 0,9 nikotin varsa bu %09 nikotin var fehvaındadır. umumi itibari likitlerde 0mg, 06mg, 09mg, 12mg, 16mg, 18mg ve 24mg olarak nikotin oranları olabilir.

O

Ohm: Elektriğin direnç ölçüsüne maruz addır. Bobin zerrinmına nazaran numaralandırılır. Ohm rakamsal olarak düştükçe yaman yoğunluğu fazlalaşır.

P

PG (Propylene Glycol): Propilen glikol besin sanayisinde bir çok alanda kullanılan esas bir kimyasal birlikteşiktir. Sigaranın esrarında da bulunur. Esrar yoğunluğunu artırır. Elektronik sigara likitlerinde VG (Vejeteryan Glikol) ,le burada beraber kullanılır. Temelı kişilerde alerjik bulaşık yapabilir.

R

RBA: Rba Mod elektronik sigaralarda bobini değteamülebilen elektronik sigaraların müheyya soluklmış tellerine verilen isimdir. Belli bir zerrinm şekline mevla tıklayın olan bu tellerin lakırtıınlığı ve sarım adedi önemlidir.

S

Starter Macun: Serlangıç Seti ilk yol elektronik sigara kullanacaklar yürekin salık edilen setlerdir. Bu setler genellikle makul fiyatlı ve tasarrufı kıytırık ürünlerdir.
Sub-ohm: Sub-ohm atomizerler düşük rezistanslı atomizerlerdir (1ohm’dan daha küçümencik). Ali güç kullanırlar (15-30W). Bu sebeple çok koca miktarda buhar üretirler ve nikotinsizken dahi etkili oranda boğaza vuruş sağlamlarlar. Buharlaştırma sistemi sakır sakır likit beslemesi ile dirençli tellerin içindeki pamuğun sakır sakır ıslak kalması kucakin tasarlanmıştır. Bu sayede göyük zevk almanız engellenir. Sub-ohm atomizerler ile baş başa ekseriyetle gani nebati gliserin tenasüpına ehil (>%60) ve ceninisakıt nikotin seviyesindeki likitler kullanılır.Hamiş: Coilin ısınma sıcaklığı gayrı ölçün atomizerlere nazaran daha fazladır, bu yüzden likit tüketiminiz de sub-ohm atomizerlerde artar.
Uyarı: Sub-ohm atomizerler mutabık ekipman(devamlı deyükleme debiı 8.5A destekleyen) ile kullanılmalıdır.

T

Tank: Elektronik sigarada likit doldurulan yere verilen genel isim tanktır. Likit tanklarının içinde atomizer esaslığı veya bobin sarımı olur. Sizin derunin seçilen likit tankları.
Throat Hit (TH) – Boğaza Vurum: Elektronik sigaranın boğaza vurum hissine verilen isimdir. Sıfır nikotinlilerde bu çok azdır.

V

Vape: Buhar
Vaper: E-Sigara Kullanıcısı
Variable Wattage (VW) Değişen Watt: Mod cihazlarda kâin bu değer watt değaksiyontirilebilir anlamındadır. Atomizerineze göre ayarlamanız gerekmektedir.
Vent Holes: çevre Deliği – Genelde mod atomizerlerde esir denetleme mekanizması vardır. Bu sayede kucakinize çekeceğiniz sonuçsuz cirimını ayarlayabilirsiniz. Bu sizin isteğinize göre yaman yoğunluğunuz ayarlamanıza yardımcı olabilir.
Variable Voltage (VV): Bataryanızda mütebeddil volt ayarıdır ve bunu arama etmenizi sağlar. umumi olarak 3.0volts ile 6.0 volts arası bir hızte çallıkışır.
VG (Vegetable Glycerin):Elektronik sigara likitlerinde kullanılan bir glikol türüdür. Renksiz ve berraktır. Buhar elektronik sigaralarda buhar üretimi ciğerin gereklidir.

0-9

510: Elektronik sigaraların vidalama sistemleri farklı biçimdedir. Bunlardan birinin adıda 510’dur. Ego vidalamadan sonrasında çıhun 510 vidalama sistemi son zamanlarda profesyonel cihazlardaki vidalama sistemidir.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Elektronik Sigara veya Elektronik Likit Terimleri”

Leave a Reply

Gravatar